Tuesday December 11th 2018

Umywalka wpuszczana w blat – plus i minusy

Umywalka łazienkowa to bardzo ważna decyzja, dlatego nie warto podejmować jej zbyt pochopnie. Umywalka wpuszczana w blat cieszy się niesłabnącą popularnością i jest wykorzystywana zarówno w aranżacjach bardzo nowoczesnych, jak i takich w bardziej klasycznym wydaniu. Jakie plus i minusy ma taka umywalka? Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Przede wszystkim funkcjonalność

Jedną z ważniejszych zalet umywalki wpuszczanej w blat jest to, że zajmuje naprawdę niewiele miejsca, także bez większych problemów zmieści się nawet w bardzo małej łazience. Kolejna kluczowa sprawa, to łatwość utrzymania w czystości, decydując się na takie rozwiązanie woda nie będzie rozchlapywać się po blacie. Oczywiście nie każda umywalka wpuszczana w blat będzie dobrym rozwiązaniem, pamiętajmy aby wybierać spośród takich, które mają szersze krawędzie, dzięki temu obszar wokół umywalki nie będzie narażony na działanie wody czy kosmetyków.

Jakie ma wady?

Decydując się na umywalkę wpuszczaną w blat, trzeba będzie liczyć się z tym, że w szafce będzie niewiele miejsca do zagospodarowania, chociaż można będzie w niej ukryć elementy takie jak syfon czy rury odpływ liniowy. Niemożliwe będzie również zamontowane bezpośrednio pod blatem szuflady, bo w tym miejscu będzie znajdować się spód umywalki.

Kupując umywalkę łazienkową wpuszczaną w blat, warto od razu dopasować do niej szafkę, gdyż musi się z nią idealnie komponować, inaczej takie rozwiązanie może okazać się nieodpowiednie i problematyczne w utrzymaniu w czystości.

Pages

Interesting Sites

    Archives